Cvičte ráno

21. května 2008 v 14:29 | lexxa |  Sport
Když ráno otevřete oči, nemáte pravděpodobně nejmenší pomyšlení na to pouštět se do nějaké fyzické aktivity, cvičení nevyjímaje. Jenže ranní cvičení má skutečně něco do sebe. Přečtěte si několik důvodů, proč to tak je. Možná že vás přesvědčíme.
Cvičení vám přinese dvojnásob dobré nálady
Když budete posilovat nebo oběhnete blok hned zrána, budete se cítit nastartovaní a svěží celý den. Z práce jste často unavení, a když budete cvičit až po ní, může to pro vás být spíš stresující povinnost než povzbuzení. Ráno ale energický výdej zvládnete mnohem lépe a endorfiny budete čerpat ještě celé hodiny.
Posílíte svou psychiku
Ranní pohyb vám propůjčí nejen svěží barvu, ale i svěží myšlení. Budete mnohem pohotovější, soustředěnější a vaše paměť pojede naplno. Navíc mnohem snadněji zvládnete stres nebo naopak depresi.
Budete více spalovat kalorie
Rychlost klíčového procesu - metabolismu můžete významně ovlivnit. Když ráno navyknete tělo na výdej energije, bude podobně pokračovat celý den.
Zvýšíte imunitu
Při brzké námaze mnohem lépe nastartujete svůj imunitní systém. Chřipka, kterou jste (stejně jako ostatní) měli několikrát do roka, se vám obloukem vyhne. Vaše tělo si zvykne pracovat naplno.
Večer budete uvolnění
Chcete si před spaním užívat zábavy i vzrušení? Pak mnohem lépe uděláte, když si zacvičíte ráno a bude mít do večera čas na regeneraci. Dáte přednost sladkému spánku? I v tom případě cvičte ráno, jinak se budete hodiny beznadějně převalovat!
Prodloužíte si život
Když si zvyknete nastartovat energetický výdej a imunitní systém na začátku dne, můžete prožít několik let života navíc. Oproti kavárenským povalečům budete žít v průměru o 12 let déle.
Dodali jsme vám chuť zítra ráno začít? Snadno se plánuje, horší je obvykle plány uskutečnit. Po ránu vám ale pomůže každý pohyb. Nemusíte dřít v posilovně, vykročte do práce svižně pěšky a zakažte si výtahy. Brzy poznáte rozdíl!
Zdroj: novyvek.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeska Jeska | Web | 21. května 2008 v 14:33 | Reagovat

Hlásneš prosíím pro Princezna?? http://nej-usacek.blog.cz/0804/nejkrasnejsi-kralicek  Pokud budeš potřebovat tak klidně napiš taky hlásnu!

2 marty321 marty321 | Web | 23. února 2009 v 21:34 | Reagovat

všichni co chcete zhubnout prostě musíte klikat na web...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama